top of page

Jak przygotować dziecko do sesji rodzinnej?

Unikaj proszę stwierdzeń “Pani fotograf”, ponieważ budzi to w dzieciach powagę, często generuje wstyd czy poczucie, że będzie to coś dla nich stresującego. Powiedz dziecku przed sesją, że przyjdzie “ciocia” na wspólną zabawę. Możesz oczywiście wspomnieć, że ciocia będzie robić zdjęcia, ale nie przykładaj do tego zbyt dużej wagi. Uwierz – kocham pracę z dziećmi i dzieci bardzo często odwzajemniają moją sympatię. Niech to będzie fajny czas, w którym ja pobawię się z dziećmi powygłupiam się z nimi robiąc przy tym zdjęcia. W trakcie takich chwil powstaną najwspanialsze fotografie.

Zastanów się w co lubią bawić się Twoje dzieci (bez zabawek), czym możesz je rozśmieszyć lub zaciekawić. Budowanie sesji fotograficznej na prawdziwych, spontanicznych i pięknych momentach to klucz do naturalnych, emocjonalnych ujęć, dlatego tak bardzo potrzebuję Waszego zaangażowania i współpracy. Możecie pobawić się w podnoszenia, skakanie po łóżku, gilgotki, noski-noski, samoloty w powietrzu lub wszystko inne co lubicie robić z dziećmi w wolnym czasie.

Nie traktujcie sesji jako sztywnej formy wizyty. Sesje domowe są właśnie po to, by uchwycić naturalny bieg wydarzeń, a Wasz spokój i komfort są najważniejsze. Niech życie toczy się swoim rytmem. Wypijemy wspólnie kawę, porozmawiamy, pośmiejemy się, a ja w międzyczasie będę po prostu robić zdjęcia. Czasem pewnie nawet nie zauważycie, kiedy.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page