top of page

Pytania i odpowiedzi

Czyli to o co najczęściej pytacie. Czym jest sesja Lifestyle ?

Sesja Lifestyle to alternatywa dla osób, które nie czują się dobrze przed aparatem. Nie lubią pozować, ale marzą o pięknych zdjęciach. Najważniejsze są tu emocje, relacje i bliskość. Taka sesja będzie wspaniała pamiątką z okresu ciąży, narodzin lub magicznych, rodzinnych chwil.Jak wygląda sesja w domu ?

Sesja w domu to swego rodzaju reportaż. Jego zadaniem jest uchwycenie Waszej codzienności. W przeciwieństwie do klasycznej sesji studyjnej nie wykonuje się jej w studio. Nie ma pozowania i nudnych statycznych ujęć. Zdjęcia wykonywane są w swobodnej atmosferze w miejscu ,w którym czujecie się najbardziej komfortowo. Uwaga skupia się głównie na pokazaniu Waszej relacji oraz miłości jaka Was łączy.


Jak się przygotować się do sesji ?

Bardzo ważny podczas sesji jest ubiór. Musi być przede wszystkim wygodny i jak najbardziej spójny. Super jeżeli udałoby się aby aby przeplatał się w Waszych strojach jakiś jeden kolor. Pastele- beże, błękity, róże czy kolory ziemi, świetnie będą wyglądać na zdjęciach. A Wy będziecie wyglądać jak z jednej bajki.Dlaczego sesja lifestyle odbywa się w domu a nie w studiu?

Domowe sesje lifestyle znalazły rzesze zwolenników i to nie bez powodu. Sesje domowe gwarantują Wam i Waszym dzieciom, że będziecie czuli się najbardziej komfortowo. Jest to bardzo ważne w przypadku dzieci, które pośród znanych im zabawek i pomieszczeń czują się najbezpieczniej. Sesja domowe, eliminuje stres związany z nowym innym miejscem . Dzieci czują się swobodniej, zachowują się bardziej naturalnie i łatwiej jest zdobyć ich zaufanie.

Przebywanie we własnym domu jest również wyjątkowo komfortowe dla Was. Nie musicie szykować się na sesje. Jechać w daleką podróż do fotografa i myśleć czy na pewno zabraliście wszystkie potrzebne rzeczy. Wszystko macie pod ręką. Nie wiedzą co ze sobą począć, jak się zachować.

Podczas sesji lifestyle nie trzeba myśleć o tym jak się zachowywać, żeby ładnie wyglądać na zdjęciach. Macie ochotę zrobić sobie kawę w trakcie sesji, dlaczego nie? Wasz dom, Wasze królestwo a i ja chętnie napije się czegoś w wolnej przerwie.

W tych zdjęciach chodzi o emocje, a prawdziwe emocje rodzą się właśnie w naszych domach. Jest to też świetna okazja do tego, żeby na zdjęciach uwiecznić Wasze zwierzaki, których nie zabralibyście do studia, a są one bardzo ważną częścią Waszej rodziny. Dodatkowo o plusach tego, że nie trzeba nigdzie wychodzić ani jeździć, bo to fotograf przyjeżdża do Was chyba nie muszę wspominać 😉


Jak długo trwa domowa sesja lifestyle?

Ciężko jest przewidzieć jak będzie wyglądać i ile będzie trwać sesja. Dlatego na taką sesję należy poświęcić około 1,5 do 2 godzin. Tak by toczyła się ona swoim naturalnym tempem, bez pospiechu i tak byście w moim towarzystwie poczuli się jak najbardziej swobodnie.


Czy muszę mieć duży dom aby zrobić sesję zdjęciową w domu ?

Nie potrzebujecie ogromnego domu z meblami z najpopularniejszych sklepów ani z białymi ścianami, by móc zrobić sobie w nim sesję. Białe ściany sporo ułatwiają, ale najważniejsze, żeby w Waszym domu było światło. Małe czy duże okna.. nie ma to większego znaczenia.

Chociaż najczęściej wybieraj się pomieszczenia, które są najjaśniejsze np. salon lub sypialnia.


Jak przygotować mieszkanie do sesji lifestyle?

Spokojnie nie musisz wzywać ekipy sprzątającej przed sesją 🙂

Każdy dom czy mieszkanie ma swój unikalny klimat oraz zawiera w sobie Waszą historię, Każde zdjęcia i dodatki oraz wszystko to co znajduje się w Waszych mieszkaniach tworzy ich niepowtarzalny klimat. Czy do domowej sesji należy jakoś szczególnie przygotowywać swoją przestrzeń? Najważniejsze aby chociaż trochę było ogarnięte. Odkurzacz schowany a ładowarki odpięte od kontaktów.Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową?

Tak jak pisałam wcześniej- przede wszystkim komforto i spójnie. Bez zbędnego logo oraz w stonowanym kolorze. Świetnie sprawdzą się kolory ziemi, np. beże, biele, brązy itp. Ale nie martw się, że z przygotowaniami zostaniecie sami. Prócz stałego kontaktu ze mną otrzymacie ode mnie specjalnie przygotowany poradnik, w którym podpowiadam jak przygotować się do sesjiIle kosztuje sesja ?

Wszystkie ceny sesji lifestyle możecie zobaczyć na mojej stronie w zakładce "oferta" Sesje ciążowe Sesje Fresh48 Sesje noworodkowe Sesje rodzinne


Kiedy jest najlepszy moment na sesję rodzinną?

Każda okazja czy nawet brak okazji świetnie sprawdzą się aby uwiecznić na fotografiach Wasze wspólnie spędzane chwile. Nie potrzebujecie żadnej okazji, żeby taką sesję sobie wykonać.

Kiedy jest najlepszy czas na sesję noworodkową?

Sesja noworodkowa ze względu na nazwę , wykonywana jest najpóźniej do 28dni życia maluszka.


Czy sesja noworodkowa w domu jest bezpieczna ?

Jak najbardziej. Doświadczony fotograf wie jak nie pozując noworodka stworzyć piękne kadry. Nie układa maluszka w koszyczkach a i tak zdjęcia zachwycają i przyciągają wzrok. Specjalizuję się w sesjach noworodkowych lifestyle, gdzie najważniejsza jest dla mnie naturalność, codzienność, Wasze emocje oraz poczucie bezpieczeństwa.


Czy warto zrobić sesje noworodkową ?

Sesja noworodkowa to bez wątpienia świetny pomysł, będący jednocześnie pamiątką na całe życie. Piękne kadry a zwłaszcza te z pierwszych chwil Waszego maluszka w domu to te kadry , do których wraca się szczególnie często. Warto więc uwiecznić to co najszybciej ulegnie zmianie. Maluszki zdecydowanie zbyt szybko rosną wiec sfotografowanie maleńkich rączek, stópek oraz włosków , które jeszcze się nie przetarły będą tu szczególnie istotne.Na koniec, dlaczego sesja lifestyle to świetny pomysł?

Jeśli dobrnęliście do końca, znaczy to, że faktycznie jesteście zainteresowani tematem domowych sesji lifestyle. Cieszę się ogromnie, że i Wam ten rodzaj fotografii przypadł do gustu. Trudno mi wyobrazić sobie lepszą pamiątkę. Zawsze z uśmiechem na twarzy wraca się do tych robionych przed laty. Postawione w ramce czy powieszone na ścianach w domu stanowią niesamowitą ozdobę i pamiątkę, która sprawia, że Wasze wnętrza pełne są ciepła, rodzinnego ciepła, które bije od każdego zdjęcia. Dzieci rosną zdecydowanie zbyt szybko dlatego warto łapać każdą chwilę.


Jesteście zainteresowani domową sesją zdjęciową? Myślicie, że sesja lifestyle jest właśnie dla Was? Zapraszam do kontaktu. Fotografuję w Warszawie oraz jej okolicach.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page